fbpx
Loading posts...
Loading
0

My shopping basket

  • No products in the cart.

Svatba v dešti

Svatební focení pod deštníkem

Milé nevěsty, naprosto chápu, že déšť bývá vaším velkým strašákem. A příští rok vás možná budu chápat ještě o něco víc, protože si od foťáku sama odskočím k „oltáři“ J. A co víc – k oltáři venkovnímu!

svatebni foceni za špatného počasí

Svatba v dešti je fakt, který nemůžeme nijak ovlivnit, o to víc nás to samozřejmě stresuje. Vždy, když jedu fotografovat nějakou svatbu, bedlivě sleduji předpověď počasí. Pokud Aladin hlásí zataženo – pod mrakem, já – fotografka se raduji! Často se setkávám s tím, že nevěsty trochu smutně prohodí: „Škoda, že není sluníčko…“ Sluníčko!!! To je noční můra každého fotografa (pokud to tedy není sluníčko, které zapadá – takzvaná „zlatá hodinka“ je hodina před západem slunce, která je na focení nejlepší). Proto není úplně nejšťastnější, pokud si naplánujete portrétní focení přímo po obřadu, protože obřady bývají kolem poledne. V poledne slunce vytváří v obličejích nehezké tvrdé stíny.

Ale zpět k dešti. Letos v létě jsem fotila jednu velmi napínavou svatbu. Napínavou proto, že mi nevěsta zavolala v deset hodin v předvečer svého velkého dne, že jí vypadla fotografka. Já náhodou měla čas. A to byla také další zajímavá náhoda. Měla jsem ještě ten den focení miminka, které probíhalo tři minuty od místa obřadu. Dorazila jsem na místo, nevěděla jsem, jak vypadá ženich, jak se jmenuje, a jak vypadá nevěsta, to už vůbec ne. Ale naštěstí jsem, tehdy ještě slečnu, v bílých šatech brzy objevila schovanou v autě.

Druhou napínavou věcí na této svatbě bylo právě počasí. Na obloze sice mráčky byly… Ale nebyly to takové ty pěkné bílé obláčky, byla to ošklivá šedivá mračna, která vypadala velmi nelítostně.

Po obřadu jsme stihli nafotit pár fotek a jelo se na hostinu. Jakmile jsme dorazili na místo, rozpoutalo se hotové deštivé peklo. Ale mně to vlastně vůbec nevadilo – naopak! Říkala jsem si, když už má pršet, tak ať prší pořádně. Byla to pro mě výzva, vždycky jsem toužila vyfotit nějaké ty netradiční dešťové svatební fotky. Nevěsta a ženich byli oba naprosto úžasní, vůbec si nezoufali a společně jsme vyrazili do toho lijáku s deštníky. Výsledné fotografie udělaly radost jak mně, tak milé dvojici… ostatně později se na mé facebookové stránce objevil příspěvek od oné „dešťové“ nevěsty, který mi udělal opravdu velkou upřímnou radost!

 

„Chtěla bych Hedvice poděkovat za to, že z deštivého svatebního dne vytvořila přednost a vznikly tak nádherné fotky. Děkujeme.“

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites