Obchodní podmínky

Hedvika Fialová, DiS.

IČ 05948347

Sídlo firmy a korespondenční adresa: Kozomínská 552, Postřižín, 250 70

Živnostenský list vydal ŽO v Praze 1 dne 22.3. 2017 pod č.j.: UMCP1 0055184/2017
Nejsem plátce DPH

Platné od 1. května 2021

 

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel,

propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Při objednání fotografování automaticky vyjadřujete souhlas s následujícími podmínkami a se zásadami zpracování osobních údajů.

 

 

Objednání na focení

Objednáním se na focení automaticky potvrzujete přijetí těchto podmínek a jejich srozumění s nimi, stejně tak s mým autorským přístupem a fotografickým stylem, se kterým fotografuji.
Objednací doba se odvíjí od momentální obsazenosti a může se lišit.

V případě špatného počasí se focení v exteriéru posouvá na nejbližší volný termín.

Čas focení a opoždění 

 

Prosím, choďte na fotografování na čas. Pokud se nedostavíte bez omluvy do 30 minut od plánovaného času, jsem oprávněna focení zrušit bez náhrady.

Totéž může platit i obráceně (nikdo není neomylný), proto vám za každých 15 minut čekání na mě dám jednu fotografii zdarma.

Cena

Ceny jsou uvedené na mých webových stránkách v sekci ceník

 

Kdy se platí ?

částka za uvedený balíček je splatná ihned po focení nebo předem na účet. Prosím, připravte si částku pokud to půjde přesně.

fotografie, které si případně vyberete nad rámec vámi zaplaceného balíčku, zaplatíte před předáním hotové zakázky na bankovní účet.

Kdy a kam se dostavit na focení a jak dlouho trvá ? A co když nepřijdu ?

Ateliér se nachází na adrese: Kudrnova 81, Odolena Voda.

Protože ateliér nedisponuje místem, kde by mohl klient vyčkat do skončení doby předchozího fotografování, a protože obvykle focení na sebe navazuje,

prosím o to, aby jste nechodili zbytečně o moc dříve, než jsme se dohodli. Opravdu stačí dorazit 5 minut před sjednanou dobou začátku fotografování.

Maximální doba fotografování je uvedena a bez dohody jí nelze prodlužovat.

Váš pozdní příchod není důvodem k prodloužení časového harmonogramu focení.

Opozdíte-li se o více než 30 minut bez předchozí omluvy, jsem oprávněná fotografování zrušit.

Výběr fotografií

Do cca 3  dnů po uskutečněném focení obdrží klient na e-mail odkaz na galerii s neretušovanými náhledy z focení, ze kterých si bude vybírat fotky k finální úpravě.

Náhledy, které budou zaslány, představují nejzdařilejší záběry z focení a jejich výběr provádí výhradně fotograf. Jejich počet není pevně stanoven, vždy ale umožňuje dostatečný výběr vzhledem ke zvolenému balíčku.

Zhruba 4-6 týdnů od vašeho výběru obdržíte hotové upravené fotografie.

Hotové fotografie poskytuji pouze ve formátu JPEG a v poměru stran 2:3.

Každá další upravená fotografie nad rámec balíčku je za 250Kč v případě newborn focení, u ostatních druhů focení za 150 Kč.

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga).

Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběry fotek k úpravám.

Neručím však za spolupráci všech členů rodiny a nepodaří-li se v deklarovaném časovém rozpětí nafotit dostatečný počet kvalitních fotek, nemůže to být přičítáno na vrub fotografa

a zaslání více fotografií k náhledům nelze žádným způsobem vymáhat ani odvozovat od délky a náročnosti focení.

Vaše upravené fotografie nebudou obsahovat logo.

 

RETUŠE NEWBORN

 

U fotografií se v rámci ceny provádí tyto úpravy: ořez, vyvážení expozice, kontrast, jas, kolorování, odstranění momentálních vad jako jsou pupínky, malé modřinky, škrábance.

U novorozenců se navíc retušuje novorozenecká vyrážka a velké rušící kousky loupající se kůže, nikoliv všechna loupající se kůžička – ta je typická pro novorozence. Také se sjednotí pleť, aby nebyla flekatá.

Častým problémem jsou tetovačky na rukou dětí, které jdou obtížně na fotkách odstranit.

Pokud je na fotkách klient mít nechce, odstraní je dětem před focením a to již doma, nikoliv těsně před focením, aby kůže nebyla zarudlá od drhnutí.

Speciální požadavky na náročnější retuš (odstranění vrásek, usměrnění neposedných vlasů, bělení zubů, odstranění tetovaček u dětí, čouhajících ramínek atd.)

jsou možné po dohodě s fotografem za příplatek 300,- za fotografii –  za předpokladu, že daná úprava je realizovatelná.

Úpravy typu odstranění dvojité brady  či faldíků atd, rovnání křivých nosů, zubů, zeštíhlení postavy atd. nejsou možné. Tento typ úpravy je náplní práce grafika, nikoliv fotografa.

Nespokojenost s vlastním vzhledem není důvodem k reklamaci fotografií.

RETUŠE

Všechny odevzdané fotografie jsou upravované (retušované).

Rodinné, těhotenské a dětské fotografie obsahují základní úpravy (retuš) – tj. ořez, kontrast, jas, barevné doladění a odstranění lehkých kosmetických vad jako je např. akné, škrábanec či modřina.

U portrétů pak k základní retuši přidávám hlubší retuš pleti, zjemnění výrazných vrásek a případné lehké úpravy proporcí, které ovšem dělám jen na výslovnou žádost klienta.

Reportážní typ fotografií (včetně lifestylového focení) a skupinová fota nejsou hloubkově retušována, obsahují pouze základní úpravu.

Úpravy typu odstranění dvojité brady  či faldíků atd, rovnání křivých nosů, zubů, zeštíhlení postavy atd. nejsou možné. Tento typ úpravy je náplní práce grafika, nikoliv fotografa.

Vlastní vzhled a jeho nespokojenost s ním není důvod k reklamaci fotografií. To platí i pro make-up. Pokud se necháváte na focení nalíčit, prosím vždy tak, abyste byly spokojené.

Archivace fotografií

Všechny neupravené fotografie (raw formáty) se archivují po dobu 1 měsíce od odevzdání zakázky, poté data  odstraňuji v souladu s nařízením EU 2016/679 o ochraně fyzických osob (tzv. GDPR)

Pokud chce klient zakázku reklamovat, musí tak učinit do této doby.

Odevzdané fotografie (jpg formáty) archivuji po dobu jednoho roku

pokud dojde během této doby ke ztrátě či poškození USB s fotkami, fotograf může data znovu zaslat prostřednictvím Úschovny.cz nebo zaslat nový usb flash disk za příplatek 350 Kč + poštovné dle tarifu ČP

 

REKLAMACE, Vyvolání fotografií, tisk

Fotografie jsou vyvolávány u ověřených dodavatelů.

Reklamace tištěných fotografií je možná pouze na základě viditelné tiskové chyby (škrábance, pruhy a jiné viditelné vady), nikoli v barevnosti či světlosti/tmavosti daného tisku.

Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky

Vlastní vzhled a jeho nespokojenost s ním není v žádném případě důvodem k reklamaci fotografií ani digitálních dat.

Klient je také srozuměn se skutečností, že výsledné poskytnuté služby jsou charakteristické odrazem reality skrze elektronická zařízení,

reflektující osobitý vzhled věcí, krajiny a lidí. Estetická kvalita fotografií se vzhledem k této skutečnosti může různit a její hodnocení je ryze subjektivním aspektem.

Neupravené fotografie neposkytuji

Zveřejňování 

Výsledné fotografie jsou mým autorským dílem, a tak si vyhrazuji možnost zveřejňovat je jako své portfolio, a to na facebookové stránce, instagramu a na mém webu www.hedvikafialova.com,

v propagačních materiálech (letáky, plakáty), na dárkových poukazech a vystavené jako obrazy, pokud není písemně stanoveno jinak.

Všechny zveřejněné fotografie v portfoliu, na sociálních sítích nebo na svých webových stránkách disponují souhlasem daných osob.

Pokud si klient  souhlas rozmyslí, má právo ho odvolat a to písemně nebo emailem.

Pokud se jedná o fotografie typu akt, boudoir nebo glamour, nezveřejním je bez vašeho souhlasu, chápu, že by pro vás mohly být kompromitující.

DOPRAVA

Focení mimo Odolena Vodu/ Postřižín poskytuji s příplatkem za cestu – 7 Kč/km

Prosím, dodržujte časový harmonogram focení. Většinou mám další navazující focení a tak se v případě zpoždění obíráte o svůj čas.

V průběhu focení je zakázáno pořizovat jakýkoli záznam z focení – ať už jde o fotografie či video bez mého souhlasu. 

Hedvika Fialová, 22.11.2020