novorozenec s tatínkem
novorozenecké focení

Jak probíhá focení miminek u vás doma & Pro koho je vhodné?

malé nožičky miminka

Chcete přirozené fotky bez rekvizit? Nechcete po porodu nikam cestovat? Miminko už je starší než měsíc? Pokud ano, je pro vás lifestylové focení doma ta správná varianta!

focení miminek

Mám zájem o focení!

být mámou je těžké i krásné zároveň. focení u vás doma je úžasná možnost, jak zachytit vaše malé a jedinečné "tady a teď" ve své dokonalé jednoduchosti a přirozenosti.

novorozenecké focení v praze

lifestylové focení u vás doma

Jak focení probíhá?

malý byt / velký dům

V malém panelákovém bytě, kde jsme k focení nakonec využili jediné místo u okna. V moderním interiéru, ale i ve starším. Obojí se dá krásně zapracovat do fotografií, které jsou tak autentické, jako žádné jiné focení v ateliéru. Tím, nechci hanit focení v ateliéru, které také nabízím, jsou to dvě odlišné disciplíny a miluji obě. Vy si vyberte, co je vám bližší.

Možná si říkáte - proč fotit doma? Protože je to místo, které máte rádi a je vám přirozené. Zároveň tím získáte vzpomínky na to, jak se z vás právě stala rodina. A rodina je spjata s domovem. Možná vás trápí obavy, že váš byt je moc malý, je moc tmavý, nebo že váš dům je starý, či příliš nový a nedovybavený. Můžu vás stoprocentně uklidnit. Fotila jsem téměř všude. V domě, kde zatím chyběly všechny dveře.

Tips & tricks
jak to chodí

jak to chodí
jak to chodí

jak to chodí

jak to chodí


jak to chodí

jak to chodí

lifestylové focení s miminkem

01.

najdu světlo

Nejdřív se u vás porozhlédnu. Zjistím, kde je jaké světlo, což je klíčové pro určení místa, kde budeme fotit. Většinou to bývá obývací pokoj, ale může to být i ložnice, či kuchyně.

02.

úklid = sprosté slovo, ale...

Chápu, že úklid je momentálně sprosté slovo :D sama si to moc dobře pamatuji, jaké bylo šestinedělí. Ale prosím - pokuste se odklidit co nejvíce věcí, které by mohly překážet v záběru. (Poházené oblečení, plínky, hračky...)

03.

nábytek

Připravte se na to, že možná budeme hýbat s nábytkem. Kvůli světlu je občas dobré posunout pohovku/křeslo, případně je dát na chvíli úplně pryč. Focení probíhá často nejblíže oknu, fotím na přirozené světlo. Často rodiny posazuji třeba i na zem, jak by si normálně nesedaly, ale vypadá to moc hezky.

04.

oblečení, doplňky

Zkuste se podívat, co doma máte a dalo by se to využít při focení. Můžou to být hezké pletené deky, přehozy a nebojte se připravit si klidně i svátečnější šaty. Pokud máte doma rostliny, tak sláva, miluji je na fotkách. Případně čerstvé květiny do vázy udělají také hodně.

SHARE THIS STORY