rodinné focení venku

tipy & rady

5 tipů, co na sebe při focení venku

Oblečení hraje velkou roli na fotkách. Tento článek je "taháček" a inspiruje vás, co vytáhnout z šatníku ven a za jakými kousky raději zavřít dveře. S každým klientem oblečení ladíme individuálně, tak aby mu to slušelo a zároveň se v oblečení dobře cítil. Vždy vám poradím.

portrétní focení fotografka praha

Co (kdo) vede?

Zatímco jaro nahrává většinou pastelovým barvám, podzim ladí se zemitými tóny, jako například hořčicová, hnědá, béžová, bordó... Co je však ještě důležitější, než výběr barvy? Pokud se fotíte jako rodina a je vás více členů, měli byste ideálně ladit jeden k druhému.

A kdo je ze všech členů rodiny nejdůležitější? Je to žena! Pánové prominou, ale oko diváka se opravdu nejprve zaměří na ženský element :)Takže milé ženy - vybírejte oblečení nejprve pro sebe a ostatní pak k sobě dolaďte. Ptáte se jak ale? Pokračujte ve čtení článku, dozvíte se konkrétní tipy.

GALERIE

5 tipů, jak se obléct

Ladí vám to?

01

To, že se máte barevně sladit, neznamená, že byste měli mít všichni tričko stejně červené. Naopak, pokud byste měli totožnou barvu všichni, dobře to vypadat nebude.

Co vypadá dobře? "Ton v tónu" - Základem jsou kousky v podobné barvě, které však jsou vždy o stupeň tmavší nebo bledší. Například, hnědá se skvěle kombinuje s tělovou

Vaše pohodlí.

02

Máte v plánu nakoupit si nějaký ten výstřední kousek oblečení, který poslední dobou vídáte v reklamách na modelkách? Já to absolutně podporuji a bude to vypadat skvěle - pokud se v tom budete cítit dobře :) Pokud ne, zvolte klidně svou klasiku, kterou máte vyzkoušenou a víte, že vám sluší.

Vzory - ano, či ne?

03

Výrazné vzory mohou působit úžasně. Pokud si vyberete vzorované šaty, buďte ale jediná. Co dále moc doporučuji je "vrstvení" pomocí doplňků (šátek, šála, náramky, náhrdelník, výrazné náušnice, klobouk...)

Co doporučuji.

04

Doporučuji zemité nebo pastelové barvy. Důležitá je také struktura materiálů. To vše je na fotce vidět. Hezky působí krajky, krepové látky, přírodní materiály, látky s texturou. Vyvarujte se křiklavých barev - mohou se odrážet v obličeji. Co určitě ne - velké nápisy, či obrázky na oblečení.

rodinne foceni venku v parku

Kdy je nejlepší se nechat vyfotit?

Teď.

těhotenské fotky u vody

Čekáte právě miminko? Máte malé batole? Děťátku už je rok, dva, pět..... dvacet :) ? Každé období je to nejlepší pro rodinné fotky, protože už se nikdy nebude opakovat.

jaro na petříně

Přeji si focení!

SDÍLEJ A PODPOŘ MĚ